Zajęcia dla dzieci i młodzieży

HIP – HOP/ STREET DANCE

…to taniec, z którym spotykamy się stosunkowo często na co dzień. Wystarczy obejrzeć teledyski znanych wykonawców muzyki hip-hop, R&B czy soul oraz często widzimy ten styl w programach rozrywkowych You Can Dance, Got to Dance, Mam Talent. Na zajęciach hip-hopu nauczyć się można podstawowych kroków, a przede wszystkim tak zwanego luzu i feelingu hip-hopowego. Charakterystyczną cechą tego tańca jest mocna praca nóg na ugiętych kolanach i izolacja.

Grupy wiekowe:  6-8 lat, 9-12 lat, 13-17 lat

MODERN JAZZ

…to unikalna mieszanka tańca współczesnego i jazzu bazująca na klasyce, a jednocześnie łamiąca jej konwencje. To najnowsza forma jazzu, obecnie bardzo popularna  wśród tancerzy na świecie. Styl ten pozwala na wyrażanie emocji w tańcu i ekspresji poprzez wykorzystanie naturalnych ruchów i możliwości ludzkiego ciała: izolacji, kontroli i koordynacji. Nowoczesny Jazz to taniec kontrastów – połączenie unoszenia i opadania, dynamiki i liryki, ekspresji i wyciszenia pozwalający wyrazić swoją osobowość i emocje.

Grupy wiekowe: 6-8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat, NONAME 12-16 lat

MAŻORETKI
FORMACJA REPREZENTACYJNA GMINĘ DOPIEWO

Formacja specjalizuje się w technice modern jazz i tańcu mażoretkowym, bierze aktywny udział w turniejach, pokazach i festiwalach. Współpraca taneczna z Orkiestrą Dętą Gminy Dopiewo oraz aktywny udział w życiu gminy Dopiewo wpisany jest w charakter festiwalowo-reprezentacyjny formacji.

Projekt wspiera Gmina Dopiewo.

Grupy wiekowe: 12-16 lat

ROZTAŃCZONE URWISY

Proste, energetyczne układy taneczne, oswajanie z rytmem, muzyka i tańcem różnych stylów tanecznych. Program autorski Activusa dla dzieci w wieku przedszkolnym: składa się z tworzenia mini choreografii , zabaw taneczno-muzycznych , ćwiczeń gimnastycznych, pracy z rekwizytem. Roztańczone urwisy to doskonałe zajęcia taneczne dla chłopców i dziewczynek dopasowane dla dzieci w wieku przedszkolnym.  Dzieci prezentują swoje umiejętności taneczne podczas pokazu.

Grupy wiekowe: 3-4 lat, 4-6 lat

BALET

Podstawy baletu czyli ABC tańca klasycznego w formie zabawy dostosowane do wieku małych tancerek i tancerzy. Małe baletnice poznają podstawowe pozycje i figury baletowe, nazewnictwo baletowe w języku francuskim a wszystko to w formie świetnej zabawy. Muzyka klasyczna uwrażliwia na piękno i estetykę ruchu. Na zajęciach dzieci  poznają zasady tańca klasycznego  z elementami gimnastyki, wykonują zestawy ćwiczeń rozciągających, uelastyczniających, które wpływają na prawidłowe ustawienie ciała oraz utanecznienie. Zajęcia nastawione są na kształcenie poczucia estetyki, wrażliwości muzyczno-ruchowej.  

Grupy wiekowe: 4-6 lat

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

…to poddyscyplina sportowa łącząca taniec, akrobatykę i gimnastykę. W tej dyscyplinie  wykorzystuje się takie przybory jak; wstążki, obręcze, piłki, skakanki, maczugi. Ważnym elementem gimnastyki artystycznej są ćwiczenia akrobatyczne: szpagat, mostek, stanie na rękach, salto, równowaga, skoki itp  Na zajęciach pracujemy nad  gibkością, wytrzymałością, równowagą i elastycznością ale przede wszystkim nad prawidłową postawą ciała, piękną sylwetką, gracją w poruszaniu się i koordynacją ruchową. Lekkość motyla, gracja baletnicy, elastyczność akrobaty- to właśnie jest gimnastyka artystyczna.

Grupy wiekowe: 6-8 lat, 9-12 lat